Domy energooszczędne, szkieletowe i modułowe

Domy szkieletowe i modułowe

Budowa domu metodą szkieletową lub modułową to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa murowanego. W porównaniu z murowanymi domami, domy szkieletowe i modułowe są lżejsze i bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Jeśli szukasz sposobu na zbudowanie domu o wysokich parametrach energooszczędności i jednocześnie nie chcesz przekroczyć swojego budżetu, to my możemy Ci pomóc. Budownictwo to nasza pasja, a my mamy 18 lat doświadczenia i tysiące zrealizowanych metrów kwadratowych inwestycji. Pracujemy ciągle nad doskonaleniem naszych umiejętności i zawsze poszukujemy najnowszych technologii i materiałów, które pozwalają nam na budowanie domów o coraz lepszych parametrach. Dlatego, możesz mieć pewność, że z nami Twój dom będzie naprawdę energooszczędny, a przy tym nie zrujnujesz swojego portfela.

Nasza oferta

scholarship-thumb

Projekt domu

Najważniejszym aspektem każdego domu energooszczędnego jest dobrze wykonany projekt. To on określa jakie parametry uzyskamy. Projektujemy i dostosowujemy już istniejące projekty oraz doradzamy naszym klientom najlepsze dla niego rozwiązania.

scholarship-thumb

Budowa domu

Oferujemy kompleksową budowę domów energooszczędnych i pasynych w technologii szkieletowej lub modułowej. Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom jesteśmy w stanie obniżyć zapotrzebowanie na energię, a wybudowany dom będzie ekologiczny.

scholarship-thumb

Instalacje

Dla Ciebie wykonamy instalację paneli fotowoltaicznych, rekuperacji oraz zamontujemy pompę ciepła. Dzięki połączeniu wszystkich wyżej wymienionych urządzeń Twój nowy dom będzie w pełni korzystał ze źródeł odnawialnych, a rachunki będą bliskie zeru!

scholarship-thumb

Wykończenie wnętrz

Kompleksowo wykończymy Twoje wnętrza zgodnie z opracowanym, przez naszego doświadczonego architekta wnętrz, projektem Dołożymy wszelkich starań, żeby Twój dom był tym o czym marzyłeś/aś, a efekty końcowe przerosły Twoje oczekiwania i służył Tobie latami.

Zastanawiasz się ile będzie
kosztował Cię dom energoszczędny?

Mniej niż myślisz!

Zadzwoń! +48 667 109 677

Kilka słów o stosowanych przez nas technologiach

Fundamenty
Wykonujemy zarówno ławy i ściany fundamentowe, jak również, zalecane przez nas, płyty fundamentowe. Płyty fundamentowe posiadają lepsze właściwości i parametry izolacyjności, a dobra izolacja fundamentu to ciepła podstawa dla całego domu.
Ściany
Ściany budynków możemy wykonać w technologii szkieletowej lub modułowej. W celu uzyskania lepszych parametrów "U" polecamy zastosowanie naszego standardu Premium+ gdzie jesteśmy wstanie uzytskać
U= 0,10.
Stropy
Strop w domu szkieletowym jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych, które wpływają na stabilność i bezpieczeństwo całego budynku. Stosujemy belki stropowe STEICO aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość, sztywność oraz parametry akustyczne.
Dach
Wykonujemy każdy rodzaj dachu: płaskie, dwu oraz czterospadowe. W celu ocieplenia stosujemy wełnę mineralną lub styropian, a aby uzyskać jeszcze lepsze parametry izolacyjne stosujemy ocieplenie płytą izolacyjną PIR firmy Balex.
Okna i drzwi
Współpracujemy z firmami wiodącymi na rynku okien i drzwi. Dlatego współpracujemy z takimi markami jak: DRUTEX, FAKRO, VELUX. W ich ofercie znajdziemy okna i drzwi tarasowe, drewniane, drewniano aluminiowe, aluminiowe i PCV, okna połaciowe.
Ocieplenie
Dobrze ocieplony budynek to podstawa. Dlatego stosujemy ocieplenia budynków w technologii lekko-mokrej oraz technologii wentylowanej. Do w/w izolacji używamy wełny mineralnej oraz styropianów od sprawdzonych producentów.
STANDARD WSPÓŁCZYNIKA "U" DLA NASZYCH DOMÓW

Różnica dom modułowy, a szkieletowy?

Dom szkieletowy stawiany na budowie to rodzaj konstrukcji, w której ściany i stropy są montowane na placu budowy, a następnie ocieplane i wykończone. Ten proces budowy może zająć trochę czasu, w zależności od rozmiaru i złożoności domu.

Z kolei dom modułowy o konstrukcji drewnianej prefabrykowany jest w fabryce, a następnie transportowany na plac budowy w gotowych modułach. Montaż takiego domu jest zwykle bardzo szybki i może trwać zaledwie kilka dni.

Pod względem konstrukcji, oba typy domów mają swoje zalety i wady. Dom szkieletowy stawiany na budowie oferuje większą elastyczność podczas projektowania, ponieważ ściany mogą być ustawiane w różnych konfiguracjach i kształtach. Z kolei dom modułowy o konstrukcji drewnianej prefabrykowany może mieć pewne ograniczenia co do rozmiaru modułu.

Podsumowując, wybór między domem szkieletowym stawianym na budowie a domem modułowym o konstrukcji drewnianej prefabrykowanym zależy od preferencji inwestora i jego potrzeb. Dom szkieletowy oferuje większą elastyczność projektową, ale wymaga więcej czasu na budowę, natomiast dom modułowy oferuje szybszy czas montażu.